Традиционално, како и секоја година, за неделата на виното со посебен акцент на денот 14 февруари, како ден организиран со настани од забавен карактер интересни за посета од страна на сите генерации.

Општина Неготино има за цел манифестацијата да добие регионален карактер и да обезбеди поголема промоција и масовност.

За таа цел Општина Неготино во соработка со превозниците и туристичките агенции нуди можност за бесплатно доаѓање и посета на манифестацијата.

Обезбеден е превоз во двата правци (Штип-Неготино-Штип), така што секој студент кој сака да присуствува на манифестацијата ќе биде земен и вратен во Штип. Организацискиот одбор обезбедува пречек од страна на лице-домаќин за групата, кое ќе ги придружува гостите низ градот и ќе биде со нив за време на манифестацијата.

Ги замолуваме сите заинтересирани студенти на Земјоделски факултет да се пријават за учество на манифестацијата на следнава е-пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., најдоцна до среда 30.1.2019 до 16.00 часот.

Дополнително, пријавените студенти ќе бидат известени за Агендата на настанот.