Земјоделски факултет
Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип
објавува повик за учество на
I МЕЃУНАРОДНО НАУЧНО-СТРУЧНО СОВЕТУВАЊЕ
АГРО-НАУКА И ПРАКСА (АНП 2018)
10 - 11 мај 2018
Штип, Република Македонија

Во изминатите десет години образовните, научно-истражувачките и апликативните активности на Земјоделскиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ од Штип, дадоа голем придонес за развој на земјоделскиот сектор во Република Македонија и поширокиот регион.

Земјоделскиот факултет го организира I Mеѓународно научно-стручно советување Агро-наука и пракса (АПС 2018), давајќи им можност на учесниците да презентираат и дискутираат оригинални научни и практични резултати во различни полиња на земјоделството.

I Меѓународно научно-стручно советување Агро-наука и пракса (АПС 2018) е организирано со намера да ги обедини сите релевантни фактори од земјоделскиот сектор за споделување на нивното знаење, искуство и проблеми. Една од главните цели е да се направи мост и да се овозможи силна комуникација помеѓу научно-истражувачката и практичната работа во земјоделскиот сектор, како во нашата земјата, така и пошироко, со што ќе се добие меѓународна димензија.

Главна цел на Советувањето е да се поврзат и промовираат научните достигнувања и практичните знаења во дадените тематски области.

Со голема чест и задоволство Ве покануваме активно да учестувате во Советувањето.

За преземање:

Прво соопштение АНП 2018 (.pdf)

Формулар за регистрација и апстракт (.docx)